Zastosowanie Gwoździarek

Zastosowanie gwoździarek w budownictwie jest bardzo popularne, gdyż gwarantują one większą wydajność przy mniejszym wysiłku operatora; większą precyzyjność dzięki możliwości ustawienia kierunku wylotu gwoździa, a także możliwość precyzyjnego ustalenia głębokości wbicia. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, na rynku zgłaszany jest duży popyt na gwoździarki, co wywołało wzrost także po stronie podaży i obecnie działa na rynku wielu producentów gwoździarek, oferujących różnorakie ich modele, ściśle dopasowane do określonego zastosowania.

Wśród najczęściej spotykanych znajdują się gwoździarki: dachowe – wykorzystywane w pracach na dachach; ramowe – mniejsze i wykorzystywane głównie do produkcji i mocowania podłóg drewnianych; a także wykończeniowe – małe i lekkie urządzenia, używane do składania mebli. Na rynku możemy spotkać gwoździarki akumulatorowe, gwoździarki bezprzewodowe, gwoździarki do betonu, do drewna i płyt gipsowo kartonowych.

Oczywiście niezbędnym, komplementarnym elementem gwoździarek są gwoździe do gwoździarek, których rodzaj uzależniony jest od rodzaju urządzenia.  Gwoździe łączone są w gwoździarce taśmą papierową, drutem, bądź na plastiku.  Bez względu na rodzaj łączenia, w gwoździarkach zawsze należy używać gwoździ zaprojektowanych do użytku w konkretnym modelu urządzenia. Każdy gwóźdź jest dodatkowo pokryty specjalną powłoką, która podczas wytwarzania ciepła topi się smarując gwóźdź i ułatwiając mu wprowadzenie w powierzchnię; w czasie zaś stygnięcia, zwiększa powiązanie gwoździa z powierzchnią, utrwalając jego pozycję.

Wykorzystywanie gwoździarki w pracy wymaga przeszkolenia i niezwykle dużej ostrożności działania. Wbijane gwoździe są bowiem bardzo ostre, a szybkość wbijania jest bardzo duża. Zatem osoby korzystające z tych urządzeń powinny posiadać okulary ochronne, a także nigdy nie powinny kierować urządzenia w inne osoby. Do każdego urządzenia producent dołącza instrukcję obsługi, z którą użytkownik powinien się zapoznać przed rozpoczęciem pracy, a wszelkich napraw należy dokonywać niezwłocznie po stwierdzeniu nieprawidłowości.

Nasze zainteresowanie wzbudziły gwoździarki kilku producentów i tak przyglądnęliśmy się wybranym modelm takich firm jak: Metabo, Paslode, Max, DeWalt, Powers Fasteners, Stanley, Duo Fast, Bosch Professional, Hitachi, Stanley Bostitch, czy Makita.  Postaramy się jeszcze opisać kilka innych gwoździarek  w miarę wolnego czasu

f t g

Narzędzia Pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne lub gazowe to narzędzia które wykorzystują sprężone powietrze. Najpopularniejsze z nich, często stosowane w dekarstwie, stolarstwie czy tez meblarstwie to gwoździarki, zszywacze i sztyfciarki.

Gwoździarki Gazowe

Gwoździarki gazowe.

Gwoździarki Pneumatyczne

Narzędzia Pneumatyczne to: gwoździarki, zszywacze, sztyfciarki

Copyright © 2024 www.gwozdziarki.pl - xs web design