Kolejnym producentem narzędzi pneumatycznych jest firma Bosch Professional. Jednym z przykładowych modeli narzędzi tej firmy sztyfciarka, model GSK50. Waży ona niewiele ponad jeden kilogram, a jej wymiary to 25,1 x 6 x 26 centymetrów. Do urządzenia tego wykorzystywane mogą zostać sztyfty o długości od 13 do 50 milimetrów i średnicy 1,2 milimetra. Sztyfciarka ta do wykonani jednego strzału zużywa, przy 6,9 bara, 0,691 litra powietrza. Dodatkowo system Wood Protection, uniemożliwia "puste strzały" , chroniąc tym samym powierzchnię materiału przed uszkodzeniem. Inny produkt to gwoździarka Bosch Professional, model GSN90-21 RK. Jest to profesjonalny sprzęt wykorzystywany przez pracowników branży stolarskiej, gwarantujący szybkie i efektywne wbijanie gwoździ w różne powierzchnie. Urządzenie to waży prawie 4 kilogramy i posiada pojemnik na gwoździe, które łączone są plastikiem, a których wymiary mogą wahać się pomiędzy 50-90 milimetrów długości i 2-8-3,8 milimetrów szerokości. Urządzenie to posiada ponadto innowacyjny system zwiększania mocy Full Force Technology, a także beznarzędziowy system szybkiego usuwania gwoździ, co zapewnia jego większą efektywność i dokładność działania, dzięki lepszej widoczności punktu wbijania. Innym urządzeniem jest zszywacz pneumatyczny GTK40. Waży ono ponad jeden kilogram i w swej pracy wykorzystać może zszywki o wymiarach 13-40 milimetrów długości i 1,2 milimetra średnicy. Zszywki potrzebne do pracy urządzenia także są dostępne w ofercie firmy Bosch, w rozmiarach dobieranych indywidualnie przez klienta. Wszystkie powyższe urządzenia należą do nowej serii innowacyjnych urządzeń firmy Bosch, które mają zastosowanie we wszystkich ważnych dziedzinach. W ofercie tej znalazły się bowiem urządzenia do zastosowania w ciesielstwie, w wykańczaniu wnętrz, w budownictwie konstrukcji drewnianych, bądź w meblarstwie.

Gwoździarki Gazowe Bosch Professional

Gwoździarka pneumatyczna Bosch:
GSN 90-21 RK Professional
GSN 90-34 DK Professional
GSN 100-34 DK Professional
GSK 50 Professional
GSK 64 Professional
GTK 40 Professional
GSK 18 V-LI Professional

Przykładowy opis Gwoździarki Bosch:

Model GWOŹDZIARKI: GSN 90-21 RK Professional
Bardzo wydajna gwoździarka zapewniająca optymalne tempo pracy. Każdy strzał wykonywany jest z pełną mocą dzięki technologii obiegu powietrza Full Force. Możliwość szybkiego i beznarzędziowego usuwania magazynka w przypadku zaklinowania gwoździ w narzędziu. Konstrukcja gwarantuje bardziej komfortową pracę także przy ciągłym stosowaniu. Wytrzymała konstrukcja i mocna obudowa z aluminium pozwala na stosowanie tej gwoździarki w ciężkich warunkach. Długa żywotność części podlegających zużyciu zapewnia ekonomiczną pracę. Modułowa konstrukcja umożliwia łatwą wymianę części podlegających zużyciu.

Specyfikacja techniczna:
Kąt mocowania do papieru    21 °
O gwoździ    2,8 – 3,8 mm
Długość gwoździ    50 – 90 mm
Typ gwoździ    Gwóźdź łączony papierem, łeb okrągły
Ciśnienie robocze    5 – 8 bar
System wyzwalania    Wyzwolenie pojedyncze i kontaktowe
Ciężar    3,9 kg
Długość    542 mm
Szerokość    105 mm
Wysokość    342 mm

Wyposażenie:
Adapter do podłączenia powietrza (nr ET 1 600 A00 080)
Okulary ochronne
Walizka narzędziowa
Zaczep do łat (nr ET 2 610 008 549)

f t g

Narzędzia Pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne lub gazowe to narzędzia które wykorzystują sprężone powietrze. Najpopularniejsze z nich, często stosowane w dekarstwie, stolarstwie czy tez meblarstwie to gwoździarki, zszywacze i sztyfciarki.

Gwoździarki Gazowe

Gwoździarki gazowe.

Gwoździarki Pneumatyczne

Narzędzia Pneumatyczne to: gwoździarki, zszywacze, sztyfciarki

Copyright © 2024 www.gwozdziarki.pl - xs web design