Gwoździarki Akumulatorowe

Jednym z rodzajów gwoździarek są gwoździarki akumulatorowe, posiadające specjalny zamachowy mechanizm, który z określoną siłą wyrzuca gwoździe. Zastosowanie napędu mechanicznego zamiast gazowego pozwala nie tylko na pracę w  szerokim zakresie temperatur, ale jest także rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ gwoździarka akumulatorowa w przeciwieństwie do gwoździarki gazowej nie emituje toksycznych oparów, nie ma też konieczności utylizowania pojemników po gazie.

Standardowe gwoździarki akumulatorowe umożliwiają wbijanie gwoździ o średnicy od 1,2 do 1,6 mm o długości od 16 do 63 mm. Ich zasilanie to akumulator typu Li-on (litowo-jonowy), bardzo lekki i wydajny.

Jednym z producentów, który w swojej ofercie ma gwoździarki akumulatorowe jest firma Bosch Professional. Spośród różnych produktów tej firmy można znaleźć także gwoździarkę akumulatorową GSK 18 V Li Proffesional o wadze 3,5 kg, z magazynkiem mieszczącym 110 szt. gwoździ. Dzięki specjalnemu systemowi „Wood Protection” całkowicie wyeliminowano tzw. suche strzały, natomiast bezstopniowa regulacja głębokości wbijania gwoździ zapewnia precyzyjną i dokładną pracę. Specjalny gumowy wierzchołek urządzenia chroni przed uszkodzeniem powierzchni, przy której pracujemy, a system ECP (Electronic Cell Protection) zapobiega przeciążeniom, przegrzaniom oraz rozładowaniom akumulatora.

Kolejną firmą produkującą gwoździarki akumulatorowe jest DeWalt, od lat zajmujące się elektronarzędziami. W ich ofercie znajduje się gwoździarka akumulatorowa DeWALT 18 V (DCN690M2) z serii XR LI-ION, którą wyposażono w dwa tryby pracy – zderzakowy i sekwencyjny. Dzięki temu można uzyskać bardzo dużą prędkość pracy (nawet 2 gwoździe na sekundę) i precyzyjniej wbijać gwoździe. Specjalny odwracalny hak oraz ergonomiczna, lekka budowa sprawiają, że jest to urządzenie bezpieczne, doskonale sprawdzające się na budowie.

 

Wśród gwoździarek akumulatorowych, godna polecenia jest także gwoździarka akumulatorowa Stanley Bostitch BF33-E, która umożliwia wbijanie gwoździ (50 – 90 mm) na łączeniu z papierową taśmą. Aby zapobiec nieplanowanemu wystrzałowi gwoździarkę wyposażono w blokadę wyzwalacza kontaktowego, natomiast specjalna skalowana tarcza pozwala na precyzyjne ustawienie głębokości wbijania. Doskonale nadaje się więc do pracy przy pokryciach dachowych, szkieletach konstrukcyjnych, podłogach i ściankach działowych. 

f t g

Narzędzia Pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne lub gazowe to narzędzia które wykorzystują sprężone powietrze. Najpopularniejsze z nich, często stosowane w dekarstwie, stolarstwie czy tez meblarstwie to gwoździarki, zszywacze i sztyfciarki.

Gwoździarki Gazowe

Gwoździarki gazowe.

Gwoździarki Pneumatyczne

Narzędzia Pneumatyczne to: gwoździarki, zszywacze, sztyfciarki

Copyright © 2024 www.gwozdziarki.pl - xs web design