Gwoździarki do Betonu

Wszelkiego rodzaju prace budowlane wiążą się z koniecznością mocowania ze sobą poszczególnych elementów, które mogą być wykonane z różnych surowców. Coraz częściej, tradycyjne narzędzia nie wystarczają do przeprowadzenie remontu, dlatego fachowcy chętnie korzystają z gwoździarek umożliwiających wbijanie gwoździ w różne materiały, nawet te najtwardsze. Na rynku oprócz gwoździarek do drewna, drewna i plastiku można znaleźć także gwoździarki do betonu przeznaczone przede wszystkim  dla profesjonalnych budowlańców czy dekarzy. Posługiwanie się nim zapewnia pięciokrotnie szybszą pracę niż tradycyjne metody czy używanie prochowych osadzaków, a przy tym jest wygodne i bezpieczne.

Na rynku dostępna jest obecnie gwoździarka do betonu firmy Makita (GN420CLSE), która umożliwia  wbijania gwoździ nie tylko w beton ale również w stal. Jest to stosunkowo lekkie urządzenie o wadze 3,6 kg z magazynkiem mogącym pomieścić 40 szt. gwoździ, o średnicy 2,6 – 3,1 mm. Specjalny akumulator Li-on 7 V/1,0 Ah służy jako źródło zasilania niezbędne do wytworzenia iskry, pobierania i wydmuchiwania powietrza oraz do mieszania gazu. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to gwoździarka gazowa, a więc jej działanie będzie wymagało zakupu pojemników z gazem.

Chociaż Makita GN420CLSE to sprzęt dla fachowców, używa się go bardzo łatwo, ponieważ posiada pomocnicze funkcje i zabezpieczenia. Jednym z dodatkowych elementów wyposażenia jest np. oświetlenie LED, pozwalające na precyzyjną pracę w każdych warunkach oraz dioda LED, ostrzegająca o niskim poziomie naładowania akumulatora.

Bardzo przydatna jest także blokada spustowa chroniąca przed pustymi wystrzałami oraz beznarzędziowa regulacja głębokości wbijania gwoździ, które mogą mieć długość od 15  mm do 40 mm. Podobnie jak inne gwoździarki Makita, także ta gwoździarka do betonu została wyposażona w hak, umożliwiający zawieszenie jej na pasku narzędziowym. Ponadto, model GN420CLSE posiada specjalną płaską tylną obudowę co pozwala na położenie jej w odwrotnej pozycji, natomiast rękojeść pokryta gumą, eliminuje tzw. zimny dotyk.

 

Po jednym naładowaniu baterii urządzenie jest w stanie wbić do 4000 gwoździ, natomiast jeden nabój gazowy wystarcza na wystrzelenie ok. 1200 gwoździ. Warto pamiętać, że z takiego urządzenia powinny korzystać tylko osoby przeszkolone, gdyż  mamy tutaj do czynienia z ostrymi materiałami, dużą siłą i częstotliwością wystrzału, co może być bardzo niebezpieczne zarówno dla osób używających gwoździarki jak i dla tych znajdujących się w ich otoczeniu. 

Gwoździarki do betonu posiadają w swojej ofercie także firmy MAX, B.PRO model DYNAMIC DCN60, 

f t g

Narzędzia Pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne lub gazowe to narzędzia które wykorzystują sprężone powietrze. Najpopularniejsze z nich, często stosowane w dekarstwie, stolarstwie czy tez meblarstwie to gwoździarki, zszywacze i sztyfciarki.

Gwoździarki Gazowe

Gwoździarki gazowe.

Gwoździarki Pneumatyczne

Narzędzia Pneumatyczne to: gwoździarki, zszywacze, sztyfciarki

Copyright © 2024 www.gwozdziarki.pl - xs web design