Narzędzia dekarskie znacznie ułatwiają prace instalacyjne przy montażu podsufitki, orynnowania (system rynien ciągłych metalowych) i innych elementów dachowych. Niektóre spośród nich są bardzo sprecyzowane w zastosowaniu i dekarze w całej Polsce wykorzystują je do wykonywania wyłącznie danego produktu. Z drugiej jednak strony bogata oferta narzędzi dla dekarzy zawiera w sobie również takie produkty, które cechują się dość uniwersalnym zastosowaniem w szeroko pojętym budownictwie. Jest więc z czego wybierać.

Przykłady narzędzi dekarskich

Narzędzia dekarskie ręczne, które mogą być przydatne na placu budowy podczas instalacji systemu rynien ciągłych metalowych:

- zaciskacz punktowy SL1,

- zaciskacz punktowy SL2,

- nożyce dźwigniowe kształtowe do blachy,

- zaciskarka ręczna S6,

- karbowacz do blachy,

- giętarka ręczna,

- wykrojnik do lejów 3''x4'',

- wykrojnik do lejów 2''x3'',

- wykrojnik do lejów fo 70 mm,

- kleszcze dekarskie do łączenia blachy,

- przyrządy pomiarowe.

Wykorzystanie narzędzi dekarskich różnego typu

Narzędzia te i im podobne można podzielić odpowiednio na: specjalistyczne produkty, które służą do wykonywania wszelkich prac blacharsko-dekarskich; narzędzia specjalistyczne przeznaczone typowo do montażu (instalacji) systemu rynien ciągłych; narzędzia do montowania podsufitki oraz winylowego sidingu; nożyce o zastosowaniu uniwersalnym.

Poniżej zamieszczamy opis niektórych z wyżej wymienionych ręcznych narzędzi dekarskich:

A. Zaciskacz punktowy SL1, SL2 – wyposażony w ergonomiczną rączkę (uchwyt), niezawodny, precyzyjnie wykonany; przydatny przy instalacji orynnowania.

B. Nożyce do blachy – przeznaczone do cięcia blachy aluminiowej, stalowej, miedzianej, tytancynkowej, siatki drucianej i innych materiałów.

C. Karbowacz do blachy – narzędzie o kilku ostrzach służące do zwężania średnicy rur spustowych; dzięki karbowaczowi dekarz może łatwo połączyć dwa elementy systemu rynnowego (dzięki obkurczeniu brzegów rur).

D. Wykrojnik do lejów (okrągłych lub kwadratowych/prostokątnych) – narzędzie tłoczące do obróbki plastycznej na zimno; służą do wycinania otworów na sztucery (leje) w rynnach poziomych.

Maszyny do produkcji rur, kolan i rynien oraz giętarki i zaginarki

Oprócz typowych narzędzi dekarskich, warto również wspomnieć o większych urządzeniach nadających kształt systemowi rur ciągnionych. Mowa tu oczywiście o wszelkiej maści maszynach i giętarkach produkujących poszczególne elementy systemu. Wśród nich: maszyna do produkcji rynien (koryt rynnowych), rur spustowych, kolan, parapetów, a także giętarka do blachy. Produkty, które zostały wytworzone w tego typu urządzeniach zostają w dalszej kolejności wykańczane przy wykorzystaniu właśnie opisywanych tu narzędzi dekarskich.

Rynny Ciągnione Metalowe bez Łączeń

Firmą, która dostarcza wykonawcom (dekarzom) ręczne narzędzia dekarskie, a także wymienione tu maszyny w dobrych cenach, jest Rynni – producent systemu rynien ciągnionych bez łączeń. Gwarantuje on zarówno kompleksowe doradztwo, szereg szkoleń, ale również atrakcyjne ceny i stałą współpracę w kwestii dostarczania produktów i materiałów. Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z systemem rynien ciągłych bez łączeń oraz ofertą narzędzi dekarskich stosowanych przy pracach z ww systemem: http://rynni.pl/narzedzia-dekarskie.html

f t g

Narzędzia Pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne lub gazowe to narzędzia które wykorzystują sprężone powietrze. Najpopularniejsze z nich, często stosowane w dekarstwie, stolarstwie czy tez meblarstwie to gwoździarki, zszywacze i sztyfciarki.

Gwoździarki Gazowe

Gwoździarki gazowe.

Gwoździarki Pneumatyczne

Narzędzia Pneumatyczne to: gwoździarki, zszywacze, sztyfciarki

Copyright © 2024 www.gwozdziarki.pl - xs web design